Schonheitsgalerie Gražuolių galerija
Istorija mums kužda, kad galingi vyrai mėgo rinkti gražių moterų kolekcijas ir anksčiau, vienas jų Bavarijos karalius Liudvikas I.
Garsiam XIX amžiaus portretistui ir mėgstamiausiam savo tapytojui
Joseph‘ui Karl‘ui Stieler‘iui (1781–1858) karalius pavedė nutapyti gražiausių karalystės moterų portretus savo paveikslų galerijai „Schonheitsgalerie“ (Gražuolių galerija) Niurnbergo rūmuose, Miunchene, Vokietijoje. Karalius asmeniškai atrinko modelius, o kaip atlygį už pozavimą visos gražuolės gavo sukneles, kuriomis buvo pasipuošusios. Stieleris 1827-1842 metais nutapė 36 karalystės gražuoles. Jų portretai iki šiol eksponuojami nuostabioje Schloss Nymphenburg .
Žinoma, neapsieita be skandalų, nes tarp princesių, kunigaikštienių ir baronesių įsipainiojo ir viena kita gražuolė aktorė ir net batsiuvio dukra.
Šie portretai mielai atkuriami Karališkosiose Vienos porcelianinėse lėkštėse, bei kitų garsių porceliano manufaktūrų.
Baroness Friederike Viktoria Mariana Ottilie von Gumppenberg penkiolika metų buvo Prūsijos princesės Marijos freilina. Dvare ji ir sutiko karalių Liudviką I, kuris tais pačiais metais užsakė nutapyti ir freilinos, ir jos ponios portretus. Stieler‘is pavaizdavo ją vilnijančiomis tamsiomis garbanomis, vilkinčią raudono aksomo rūbą, išryškino gražias akis ir aiškų žvilgsnį.